Jak se RINOGERMINA® používá


Je klinicky potvrzeno, že RINOGERMINA® redukuje počet epizod u pacientů s opakovanými infekcemi horních cest dýchacích až o 70 %(1)

Jaké je dávkování přípravku RINOGERMINA®

S jednou dávkou tohoto probiotika se na povrch nosní sliznice aplikuje přibližně 5 miliard probiotických bakterií. I když se to může zdát příliš mnoho, je třeba počítat s tím, že velké množství roztoku se na nosní sliznici nedostane – brání mu v tom hlen nemocného člověka.

RINOGERMINA® proto obsahuje i látky pro zvýšení tekutosti hlenu. To urychlí uvolnění a vyčištění nosu. Tekutý hlen se dostává z nosu snadněji než hustý hlen. Spolu s hlenem odcházejí z nosu i patogenní bakterie. RINOGERMINA® pomáhá nos čistit od hlenu a zbavuje ho tak choroboplodných zárodků. Zároveň se na sliznici nosu bez hlenu mohou snadněji uchytit probiotické bakterie přípravku RINOGERMINA® a plnit svůj ochranný úkol.

Dávkování – dospělí a děti:


Pro účinnost přípravku RINOGERMINA® je důležité dodržovat skladovací podmínky.

RINOGERMINA® obsahuje živé probiotické bakterie. Aby byla zachována jejich účinnost, jsou přepravovány a skladovány ve formě lyofilizovaného prášku v zataveném sáčku a odděleně od roztoku v lahvičce.

Pro účinnost přípravku RINOGERMINA® je důležité dodržovat skladovací podmínky. Je možné, že se setkáte s tím, že lékárna vám přípravek RINOGERMINA® bude muset objednat a dodá vám ji až následující den. Prosím, počítejte i s touto alternativou.

Nerozbalený přípravek RINOGERMINA® skladujte v chladu při teplotě do 15 °C a po smíchání skladujte v chladničce při teplotě 4 °C.


Jak probiotikum RINOGERMINA® připravit?

JE TO VELICE SNADNÉ!

Balení obsahuje sáček s práškem, lahvičku s roztokem a rozprašovač. Přípravek jednoduše připravíte smícháním prášku s roztokem:

  1. Přestřihněte sáček podél tečkované čáry. Otevřete lahvičku s roztokem a nasypte obsah sáčku do lahvičky. Dbejte na to, abyste nevysypali obsah sáčku mimo lahvičku (obrázek 1).
  2. Lahvičku následně znovu uzavřete uzávěrem a silně několikrát protřepejte, aby se prášek s roztokem dobře promíchal (obrázek 2).
  3. Z krabičky vyjměte rozprašovač. Z hadičky rozprašovače odstraňte ochranný obal (je třeba silně potáhnout). Lahvičku otevřete a našroubujte na ni rozprašovač (obrázek 3). Dbejte na to, abyste se přitom rukama nedotkli hadičky nebo vnitřku.
  4. Silně protřepejte (obrázek 4). Odstraňte kryt rozprašovače.
  5. Aby byl rozprašovač aktivován, před použitím jej několikrát stiskněte. Mírně předkloňte hlavu směrem dopředu a aplikujte přípravek do nosních dírek. Během aplikace nevdechujte (obrázek 5).
  6. Po použití rozprašovač uzavřete krytem a přípravek uchovávejte v chladničce.
  7. Před každým použitím přípravek dobře protřepejte, aby se prášek s roztokem promíchal.

1) Passali D. et al. Multicentric study on the efficacy and tolerability of Streptococcus salivarius 24SMB and Streptococcus oralis 89a in respiratory tract infections. Romanian J. of Rhinology, 2018; 8: 33-37.

Výrobce:

DMG Italia srl.
Via Laurentina km. 26,700 00071
Pomezia (RM) Itálie

Distributor pro ČR:

Akacia Group, s.r.o.
Na Farkáně I 136/17
150 00 Praha 5 Česká republika

www.akacia.cz

info@akacia.cz

Návod k použití

Před použitím tohoto přípravku si prosím pozorně přečtěte návod k použití. RINOGERMINA® je volně prodejný nosní sprej, zdravotnický prostředek. O použití přípravku se poraďte se svým lékařem nebo se svým lékárníkem.