Co je RINOGERMINA®?


Je klinicky potvrzeno, že RINOGERMINA® redukuje počet epizod u pacientů s opakovanými infekcemi horních cest dýchacích až o 70 %(1)
Naše nosní sliznice je osídlena velkým množstvím různých bakterií, dobrých i špatných. Jejich složení má zásadní význam pro zdraví našich horních cest dýchacích. Pokud převládnou špatné bakterie – patogenní, dochází k infekci dutin nebo k zánětu středního ucha.
RINOGERMINA® – první probiotikum do nosu je novinkou v léčbě a prevenci zánětů středního ucha, vedlejších nosních dutin, nosohltanu a mandlí.

první probiotikum do nosu.

Je výsledkem dlouholetého výzkumu pro nalezení nejvhodnější kombinace kmenů bakterií, které jsou účinné a bezpečné.

Obsahuje dva kmeny živých bakterií:

Tyto dva vybrané kmeny probiotických bakterií mají výjimečnou schopnost silně přilnout ke sliznici (adheze) a rychle se rozmnožovat, čímž účinně zabraňují patogenním bakteriím v aktivitě.

RINOGERMINA® aktivně působí na třech úrovních:

1. Vytvoření biologické bariéry

RINOGERMINA® zabraňuje jakémukoli kontaktu patogenů s hostitelským epitelem. Probiotické bakterie přípravku RINOGERMINA® rychle osidlují sliznici nosu. Vytvářejí tak bariéru proti patogenním bakteriím, které vdechujeme ze vzduchu. RINOGERMINA® tak omezuje schopnost patogenů usídlit se na sliznici, následně se rozmnožovat a způsobit tak zánětlivou infekci.


2. Konkurenční „boj“ o životní prostor

Probiotické bakterie v přípravku RINOGERMINA® konkurují patogenům v boji o životní prostor. Jsou pro patogeny antagonisty, kteří jim zhoršují životní podmínky a vytlačují je:

  • Bakterie RINOGERMINA® mají lepší přilnavost k epitelu sliznice nosu. Rychle se na něm uchytí a jsou velmi životaschopné.
  • Množí se a spotřebovávají živiny, čímž zhoršují životní podmínky pro patogeny.
  • Obsadí prostor na sliznici nosu, patogeny nemají prostor se uchytit, mají ztížený přísun živin.

Patogeny tak mají ztížené podmínky pro svůj růst a množení. Ztrácejí schopnost vyvolat infekční onemocnění.


3. Obnova správné mikroflóry

Na povrchu sliznice nosu zdravých lidí žijí bakterie, které nejsou patogenní, ale jsou pro nás potřebné. Zajišťují odolnost horních cest dýchacích, které jsou vstupní branou pro vdechovaný vzduch a také mikroorganismy v něm obsažené. Jmenují se saprofytické bakterie a jsou přirozenou součástí organismu. Žijí s námi v symbióze. Infekce horních cest dýchacích (a stejně i samotná léčba antibiotiky) způsobují změny na sliznicích i ve složení saprofytických bakterií. Taková sliznice je vystavena patogenům z vdechovaného vzduchu, které mohou za příhodných podmínek vyvolat další infekci.


1) Passali D. et al. Multicentric study on the efficacy and tolerability of Streptococcus salivarius 24SMB and Streptococcus oralis 89a in respiratory tract infections. Romanian J. of Rhinology, 2018; 8: 33-37.

Výrobce:

DMG Italia srl.
Via Laurentina km. 26,700 00071
Pomezia (RM) Itálie

Distributor pro ČR:

Akacia Group, s.r.o.
Na Farkáně I 136/17
150 00 Praha 5 Česká republika

www.akacia.cz

info@akacia.cz

Návod k použití

Před použitím tohoto přípravku si prosím pozorně přečtěte návod k použití. RINOGERMINA® je volně prodejný nosní sprej, zdravotnický prostředek. O použití přípravku se poraďte se svým lékařem nebo se svým lékárníkem.